KOMU JE BRANKÁŘSKÝ KEMP URČEN​

Naše letní brankářské kempy jsou určeny všem brankářům a brankářkám, který chtějí rozvíjet a zdokonalit svoje dovednosti, schopnosti, komplexně se zlepšit v našem, brankářském řemesle a mají zájem posunout se na vyšší úroveň. Není důležité, jestli chytáte „ligu“, nebo „okres“, zařadíme vás do takové skupiny, která bude přiměřená Vašim aktuálním schopnostem a dovednostem, bude pro vás motivační a společně uděláme maximum proto, abychom se posunuli o úroveň výš. Kategorie kterým je kemp určen jsou primárně U9 – U21.

Brankářské kempy

Zaměření brankářského kempu a tréninkových jednotek

U kategorie přípravek a mladších žáků se zaměřujeme hlavně na techniku chytání a koordinaci, které tvoří základní, hlavní kostru naší koncepce v této věkové kategorii. Tréninkové jednotky následně doplňujeme specifickými brankářskými činnostmi jako například situace 1v1, reakční a reflexní cvičení, rozehrávka na krátkou vzdálenost po zemi nohou a rukou, které vycházejí ze zápasových situací se kterými se brankáři potýkají v zápase. 

Co v této kategorii neděláme : video rozbory a analýzy, výstavbu (složitá rozehrávka, nakopávaný, dlouhý balony a výkopy) centry, mentální trénink.

Nabídka kempů

Zimní Brankářský kemp Praha 2020

Připravujeme… Sledujte naše stránky

Již proběhlé brankářské kempy

Všechny tréninky probíhají dle naší koncepce, kterou jsme sestavili na základě zahraničních stáží které jsme absolvovali, a to v krajinách nejlepších světových soutěžích jako Švýcarsko, Anglie, Německo, Itálie, Belgie, kde jsme se učili a vzdělávali v takových velkoklubech jako jsou například FC Basilej, Club Bruggy, Hertha Berlín, TSG 1899 Hoffenheim nebo dokonce italský gigant Inter Milán. 

Na sestavení koncepce se společně s námi podíleli také zahraniční trenéři. Výsledkem každého kempu by mělo být prokazatelné a viditelné zlepšení jednotlivce, a to hlavně v oblasti techniky chytání, koordinace a základních brankářských dovedností. Jelikož většina mladých brankářů působí na amatérské úrovni myslíme si, že nejdůležitějším faktorem je to, aby měli brankáři svoje řemeslo rádi a to bylo jejich hnacím motorem k dalšímu zlepšování a zdokonalování.  Proto tréninky a program kempu vedeme tak, abychom našli rozumný kompromis mezi profesionalitou, zábavou a mohli garantovat jak výsledek, tak i pocit z dobře odvedené práce a prohloubili jsme jejich vztah k tomuto řemeslu.

Tréninkové skupiny

Brankáři na vyšší úrovni potřebují zcela odlišný tréninkový proces jako brankář – začátečník. Proto skupiny selektujeme tak, abychom nabídli co nejlepší  servis všem brankářům různých úrovní a věkových kategorii. Skupiny jsou rozděleny po 3 a 5 brankářích na jednoho trenéra, a to dle věku a kvality. Tímto rozdělením, se snažíme nabídnout co možná nejindividuálnější přístup jak pro pokročilé, tak i pro brankáře, kteří zatím nemají moc zkušeností se specializovaným brankářským tréninkem. Všichni trenéři ovládají naší koncepci, mají požadované trenérské vzdělaní a také licenci, tím pádem poskytneme kvalitní službu jak brankáři – začátečníkovi tak i brankáři na vyšší, poloprofesionální, nebo profesionální úrovni.

V čem se naše brankářské kempy liší od konkurence

 

Naše akademie jako jediná v rámci České republiky spolupracuje s krajskými a okresními fotbalovými svazy, amatérskými ale i profesionálními kluby a také i s profesionálními prvoligovými brankáři, kteří jsou patroni jak brnkářských kempů, tak i naší brankářskéakademie a budou se osobně na těchto kempech účastnit, trénovat s vámi, dávat vám zpětnou vazbu. Kromě samotného tréninku se s vámi poděli také o jejich rady, typy a zkušenosti.  Na každém kempu budou probíhat i besedy s těmito brankáři, kde vám zodpoví na vaše otázky, dotazy a poví vám svůj příběh i to, co všechno museli udělat pro to, aby se stali profesionálními brankáři. Jelikož se budou tyto brankáři účastnit i tréninkových jednotek, nebude se jednat pouze o teorii, ale spoustu věcí uvidíte a sami si vyzkoušíte i v praxi.