KOMU JE BRANKÁŘSKÝ KEMP URČEN​

Naše letní brankářské kempy jsou určeny všem brankářům a brankářkám, který chtějí rozvíjet a zdokonalit svoje dovednosti, schopnosti, komplexně se zlepšit v našem, brankářském řemesle a mají zájem posunout se na vyšší úroveň. Není důležité, jestli chytáte „ligu“, nebo „okres“, zařadíme vás do takové skupiny, která bude přiměřená Vašim aktuálním schopnostem a dovednostem, bude pro vás motivační a společně uděláme maximum proto, abychom se posunuli o úroveň výš. Kategorie kterým je kemp určen jsou primárně U9 – U21.

Brankářské kempy

Zaměření brankářského kempu a tréninkových jednotek

U kategorie přípravek a mladších žáků se zaměřujeme hlavně na techniku chytání a koordinaci, které tvoří základní, hlavní kostru naší koncepce v této věkové kategorii. Tréninkové jednotky následně doplňujeme specifickými brankářskými činnostmi jako například situace 1v1, reakční a reflexní cvičení, rozehrávka na krátkou vzdálenost po zemi nohou a rukou, které vycházejí ze zápasových situací se kterými se brankáři potýkají v zápase. 

Co v této kategorii neděláme : video rozbory a analýzy, výstavbu (složitá rozehrávka, nakopávaný, dlouhý balony a výkopy) centry, mentální trénink.

Již proběhlé brankářské kempy

Všechny tréninky probíhají dle naší koncepce, kterou jsme sestavili na základě zahraničních stáží které jsme absolvovali, a to v krajinách nejlepších světových soutěžích jako Švýcarsko, Anglie, Německo, Itálie, Belgie, kde jsme se učili a vzdělávali v takových velkoklubech jako jsou například FC Basilej, Club Bruggy, Hertha Berlín, TSG 1899 Hoffenheim nebo dokonce italský gigant Inter Milán. 

Na sestavení koncepce se společně s námi podíleli také zahraniční trenéři. Výsledkem každého kempu by mělo být prokazatelné a viditelné zlepšení jednotlivce, a to hlavně v oblasti techniky chytání, koordinace a základních brankářských dovedností. Jelikož většina mladých brankářů působí na amatérské úrovni myslíme si, že nejdůležitějším faktorem je to, aby měli brankáři svoje řemeslo rádi a to bylo jejich hnacím motorem k dalšímu zlepšování a zdokonalování.  Proto tréninky a program kempu vedeme tak, abychom našli rozumný kompromis mezi profesionalitou, zábavou a mohli garantovat jak výsledek, tak i pocit z dobře odvedené práce a prohloubili jsme jejich vztah k tomuto řemeslu.

Tréninkové skupiny

Brankáři na vyšší úrovni potřebují zcela odlišný tréninkový proces jako brankář – začátečník. Proto skupiny selektujeme tak, abychom nabídli co nejlepší  servis všem brankářům různých úrovní a věkových kategorii. Skupiny jsou rozděleny po 3 a 5 brankářích na jednoho trenéra, a to dle věku a kvality. Tímto rozdělením, se snažíme nabídnout co možná nejindividuálnější přístup jak pro pokročilé, tak i pro brankáře, kteří zatím nemají moc zkušeností se specializovaným brankářským tréninkem. Všichni trenéři ovládají naší koncepci, mají požadované trenérské vzdělaní a také licenci, tím pádem poskytneme kvalitní službu jak brankáři – začátečníkovi tak i brankáři na vyšší, poloprofesionální, nebo profesionální úrovni.

V čem se naše brankářské kempy liší od konkurence

 

Naše akademie jako jediná v rámci České republiky spolupracuje s krajskými a okresními fotbalovými svazy, amatérskými ale i profesionálními kluby a také i s profesionálními prvoligovými brankáři, kteří jsou patroni jak brnkářských kempů, tak i naší brankářskéakademie a budou se osobně na těchto kempech účastnit, trénovat s vámi, dávat vám zpětnou vazbu. Kromě samotného tréninku se s vámi poděli také o jejich rady, typy a zkušenosti.  Na každém kempu budou probíhat i besedy s těmito brankáři, kde vám zodpoví na vaše otázky, dotazy a poví vám svůj příběh i to, co všechno museli udělat pro to, aby se stali profesionálními brankáři. Jelikož se budou tyto brankáři účastnit i tréninkových jednotek, nebude se jednat pouze o teorii, ale spoustu věcí uvidíte a sami si vyzkoušíte i v praxi.