You are currently viewing Jak se připravit a oblékat na tréninky v zimním období …

Jak se připravit a oblékat na tréninky v zimním období …

  • Rubriky příspěvkuRady a tipy

Zima je hlavně pro nás brankáře obtížnější částí sezony. Proto je potřeba se na trénink nebo zápas oblékat tak, aby Vás zima nepřekvapila. Pro ty z Vás, kteří trénujete venku, doporučujeme v první řadě teplé „termo“ oblečení. Některé firmy takové vyrábí i s opravdu tvrdými vycpávkami, které ochrání Vaše kolena, boky, lokty a ramena.  S brankářským „termo“ prádlem, které má tyto tvrdé vycpávky, byste měli předejít jak tvrdým a bolestivým pádům, tak i nepříjemným odřeninám a spáleninám. Dalšími výhodami jsou, že se v termu dřív zahřejete, udrží Vám tělesné teplo, bude Vám sát pot a mělo by aspoň z části „odrážet“ zimu. Na tuto spodní vrstvu následně doporučujeme brankářské overaly. Tyto jsou dle nás do sychravého, zimního a hlavně studeného počasí optimální. Overaly vnímáme jako nejlepší možnost hlavně proto, že se Vám při každém zákroku nebo zvedání nevyhrnují všechny vrstvy oblečení a neodhalují se Vám záda, které Vám to, věřte, nebo ne, postupně věkem vrátí a je jen na Vás, jestli v dobrém nebo ve zlém. Další velkou výhodou jsou vycpávky, jak na kolenech, bocích, ramenech, tak i na loktech. Spousta z Vás určitě zná pocit z tvrdého dopadu na „umělce“, kde se Vám vyhrnuly všechny vrstvy oblečení a vy jste si při pádu spálili nebo „natloukli“ boky…. Nemluvě o pořád otravném zastrkování věcí a nadzvedávání kalhot. S brankářským overalem můžete všem těmto nepříjemnostem předejít. Další výhodou overalů je, že si na něj v případě velké zimy můžete dát další vrstvu oblečení jako například tepláky, mikinu, šusťákovou bundu, atd…

Nejvíce tělesného tepla Vám uniká končetinami a hlavou, proto investujte do kvalitních sportovních ponožek a nezapomínejte, že čepice je v zimním období naprostá samozřejmost a nevyhnutelnost. Věřte, že na hrdinství ani frajerství není zima ten správný čas. V případě, že trénujete v hale, už zmiňovaným brankářským „termem“ s vycpávkami nic nezkazíte, naopak… V případě, že Vás brankářské termo neoslovilo,doporučujeme, abyste si do haly pořídili chrániče loktů, boků a kolen. Klouby Vám za to budou vděčné :-).

Kvalitní brankářské „termo“ společně s overaly nejsou nejlevnější záležitostí, ale pomůžou Vám k lepšímu výkonu, jak v trénincích, tak i v zápasech. Podvědomí Vás nebude limitovat v bolestivých pádech, odřeninách nebo spáleninách a vy se můžete soustředit jen na svůj výkon. Tyto věci jsou v dnešní době vyvinuty tak, že když se o ně budete řádně starat, vydrží Vám i několik sezon.